ביטוח רכב לפי קילומטר – למי הוא מתאים ואיך הוא עובד

לפרטים ומידע נוסף
צרו איתנו קשר

משלמים אלפי שקלים מדי שנה עבור ביטוח רכב, למרות שהרכב מבלה את רוב הימים בחניה שלכם? אם התרחיש הזה נשמע מוכר, אתם בהחלט לא לבד. החדשות הטובות הן שחברות הביטוח מציעות כיום פתרון שמתאים גם למקרים כאלו, בדמות ביטוח רכב לפי קילומטר, שאודותיו נפרט במדריך שלפניכם.

מה זה ביטוח רכב לפי קילומטר?

ביטוח רכב לפי ק"מ הוא מודל של פוליסות ביטוח לרכב, שבהן החיוב נעשה פר שימוש ולא באופן גלובלי. זה אומר שהמבוטח מחויב בפרמיית הביטוח על בסיס הקילומטרים שהרכב נסע בפועל, ולא מעבר לכך. מדובר אמנם בסוג ביטוח רכב שאינו מספק מענה רלוונטי לכל נהג, אך אבל אלו שנוהגים מעט יחסית, עשוי לייצר חיסכון משמעותי במיוחד בהוצאות.

למי ביטוח לפי קילומטר מתאים ומתי?

ביטוח רכב לפי קילומטר נותן מענה לנהגים ותיקים שנוהגים בתדירות נמוכה, כמו גם למי שנחשבים כנהג צעיר, שהם נהגים בגילאי 17 עד 24 ומשתמשים ברכבם או ברכב של הוריהם באופן מצומצם יחסית ולצרכים ספציפיים מאוד, כמו נסיעה למוסד שבו הם לומדים או יציאה מזדמנת עם חברים.

רבים מהנהגים הצעירים בשכבת הגיל הזו, נמצאים בשלב מרכזי בחייהם, שבו הם יוצאים לעצמאות ומתמודדים עם הוצאות חדשות, כמו שכר דירה, חשבונות ועוד. כתוצאה מכך, הם זקוקה לחלופה ביטוחית כמו שמציע ביטוח רכב לפי קילומטרים, שיכולה להקל משמעותית על הנטל הכספי שהם נושאים בו, על ידי התאמת עלות הביטוח למרחקים שהם נוהגים במסגרת הזמן המפורטת בפוליסה.

ביטוח רכב לפי קילומטר

היתרונות והחסרונות של ביטוח רכב לפי קילומטראז

בין אם יש לכם רכב נוסף המשמש בעיקר לסידורים קרוב לבית, מכונית השמורה לטיולי סוף שבוע, או נהג צעיר / נהג חדש בבית, ביטוח מבוסס קילומטראז' מציע ארבעה יתרונות משמעותיים:

תשלום עבור שימוש בפועל

בניגוד לביטוח מקיף או לביטוח צד ג' קונבנציונלי, הדורשים תשלומים קבועים ללא קשר לשימוש, ביטוח מבוסס קילומטראז' מציע תשלומים גמישים הקשורים לנסיעות בפועל. הכיסוי מופעל רק כאשר מתבצעת נהיגה, ומאפשר לבעלי הפוליסה לשלם ביחס ישיר לקילומטרים שנסעו. גישה זו מביאה לחיסכון בעלויות לכל המשפחה.

תמריצים לנהיגה בטוחה

בפוליסות ביטוח רבות המבוססות על קילומטראז' מוצעות תכונות כמו "בנק קילומטרים" דיגיטלי, עם יכולות ניטור נהיגה. נהיגה אחראית וזהירה יכולה להוביל לתגמולים כמו תוספת של קילומטרים למכסה הזו או הנחות בדמי הביטוח.

חדשני ואינטראקטיבי

ביטוח מבוסס קילומטראז', מותאם לעידן המודרני, ונחשב למוצר ביטוחי מתקדם טכנולוגית. אפליקציות תואמות מכשירי iOS ו-Android מאפשרות לנהגים לנהל בקלות את הכיסוי הביטוחי שלהם. אפליקציות אלו מציעות מידע בזמן אמת על הקילומטרים שנותרו בבנק הקילומטרים המכוסה ביטוחית, תיעוד נסיעה, תקשורת ישירה עם המבטחת ואפילו גישה מיידית לשירותי גרירה. באפליקציות אלו זמינות תכונות נוספות, הכוללות משוב על הרגלי נהיגה, תיעוד תאונות, תזכורות להפעלת הביטוח בנסיעה ועוד. כל אלו תורמות להפיכת ביטוח הרכב למוצר ידידותי למשתמש ואינטראקטיבי.

פתרון לנהגים צעירים

עלויות הביטוח נוטות להאמיר עבור נהגים צעירים (בני 17-24) או בעלי ניסיון נהיגה מוגבל. ביטוח מבוסס קילומטראז' מספק אלטרנטיבה יעילה ופשוטה, המפחיתה ביעילות את הוצאות הביטוח השנתיות, תוך יצירת פלטפורמה לתרגול מיומנויות נהיגה. פוליסות ביטוח אלו מותאמות במיוחד לנהגים צעירים וחדשים, וכוללות לרוב פונקציות בקרת הורים לניטור הרגלי הנהיגה של הנהג החדש, ומציעות שקט נפשי להורים בזמן שילדיהם מאחורי ההגה.

ביטוח רכב לפי קילומטר

החברות השונות שמציעות ביטוח רכב לפי קמ וההבדל בין הפוליסות

בין החברות הבולטות בארץ, המספקות פתרונות ביטוח מבוססי שימוש, ניתן למנות את המבטחות הבאות:

  • ביטוח ישיר: ביטוח ישיר מציעה פוליסה שנקראת "ביטוח ישיר צעיר" כתוספת לביטוח המקיף הסטנדרטי. כיסוי זה מגן באופן ספציפי על נהגים צעירים כשהם נוהגים ולא במשך כל תקופת הביטוח.
  • הראל: מציעה ביטוח מבוסס קילומטרים, הנשען על עדכוני נתונים מבוססי אפליקציות כדי לחשב את החיובים החודשיים בהתאם לשימוש ברכב.
  • כלל: מציגה את ביטוח "כלל מטראז'", המציע מענה לנהגים בעלי ניסיון של למעלה משנתיים ואשר מכסים בממוצע עד 12,000 ק"מ בשנה. תוכנית זו מציעה תשלומים חודשיים קבועים והנחות, הנקבעות על סמך נתוני קילומטראז' של הרכב והיסטוריית תביעות קודמות.
  • הפניקס: "ביטוח הפניקס DRIVE" שלהם מבסס תשלומים על קילומטרים שנסעו בפועל, וכתוצאה מכך חיובים חודשיים שמתואמים למרחק הנסיעה.
  • מנורה: מציעה ביטוח רכב לפי קילומטר המתאים למבוטחים הנוסעים עד 10,000 ק"מ בשנה, בדרגות הנחה משתנות בהתאם לקילומטרים שנסעו: 0 עד 3000 ק"מ, 3001 עד 6000 ק"מ ו-6001 עד 10000 ק"מ. הביטוח מותאם בסוף התקופה בהתאם לנסיעות הנהג בפועל, וכולל מספר מאפייני כיסוי ללא עלות נוספת.
  • שלמה: מציעה תוכנית שנקראת "App to You" המכוונת לנהגים שעוברים פחות מ-15,000 ק"מ בשנה. מדובר בהתקנה של חיישן חכם ברכב ואפליקציה מתאימה במכשיר הנייד. התשלומים מורכבים מסכום קבוע בתוספת חיובים משתנים המבוססים על הקילומטרים החודשיים שנסעו. האפליקציה מעריכה בנוסף את איכות הנהיגה, מתעדת תאונות ומציעה קישוריות לשירותי גרירה ולמוקד של חברת הביטוח.
  • איילון: מציעה ביטוח מקיף בשם "8000 Driving", אפשרות זו מתאימה לנהגים בגילאי 21 עד 80 המכסים 8000 ק"מ לכל היותר בשנה, עם ממוצע של עד 1000 ק"מ לחודש. הוא כולל מערך כיסויים והרחבות אופציונליות כגון כיסוי לרעידות אדמה, שירותי חילוץ וגרר והחלפת שמשות בתשלום נוסף.

 

בנוסף למבטחות הללו המציעות ביטוח לפי קילומטר aig מציעה גם היא אפשרות לרכוש ביטוח רכב מבוסס קילומטרים, המיועד במיוחד לנהגים צעירים. חבילה זו כוללת אפליקציה המאפשרת מעקב אחר נסיעות בזמן אמת.

לסיכום

ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא פתרון שיכול להתאים לנהגים חדשים וצעירים, בעלי רכב שני שנמצא בשימוש מצומצם, נהגים שממעטים לנהוג ואנשים שמעוניינים לבטח רכב לשימוש חד פעמי. אם אתם נמנים עם אלה, מדובר במודל ביטוחי שיכול להציע לכם מגוון יתרונות ולייצר עבורכם חיסכון ממשי בעלויות.

לפרטים ומידע נוסף צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

כתבות נוספות

לפרטים ומידע נוסף
צרו איתנו קשר