כמה עולה ביטוח נהג חדש? השוואה בין חברות הביטוח המובילות

לפרטים ומידע נוסף
צרו איתנו קשר

 הדבר הראשון שצריך לעשות אחרי שמקבלים רישיון נהיגה, בשביל שיהיה ניתן לנהוג בצורה חוקית ובטוחה, זה לפנות אל חברות הביטוח ולברר כמה עולה ביטוח נהג חדש. רק אחרי שרוכשים את הפוליסה ומקבלים אותה, אפשר להיכנס לרכב ולהתחיל לנהוג ללא חשש.

במאמר זה נסביר מה זה ביטוח נהג חדש, מה ההבדל בינו לבין ביטוח המיועד לנהגים ותיקים, מה האופציות שעומדות בפני נהגים חדשים וכן נציג השוואה קצרה בין חברות ביטוח מובילות על עלויות ביטוח נהג חדש.

מה זה ביטוח נהג חדש?

בשביל להבין מה זה ביטוח נהג חדש, צריך להתייחס תחילה להבדל שבין נהג צעיר לנהג חדש.

הרבה אנשים נוטים לחשוב שמדובר בנקודה דומה אך בניסוח שונה. זה לא מדויק. על פי חברות ביטוח רבות נהג צעיר נחשב לנהג מתחת לגיל 24. לעומת זאת, נהג חדש הוא מי שקיבל רישיון בשנתיים האחרונות. לא משנה אם הוא בן 20, 30 או למעלה מזה.

ביטוח נהג חדש, מתייחס כאמור לנהגים המוגדרים כך על פי חוק. נהגים אלו חלים עליהם שלושה מגבלות עיקריות:

  • ראשית, הם נדרשים לליווי של נהג ותיק בשלושת החודשים הראשונים לרישיונם.
  • שנית, הם צריכים לשאת שלט נהג חדש על הרכב במשך שנתיים.
  • שלישית, נהג חדש מתחת לגיל 21, יכול להסיע אך ורק שני נוסעים. אם הוא נוהג בליווי נהג מלווה, אז מותר לו להסיע כמות נוסעים על פי סוג הרישיון שעומד לרשותו.

 

מה ההבדל בין ביטוח נהג חדש לביטוח נהג ותיק?

אפשר להתייחס להבדלים של ביטוח נהג חדש לביטוח של נהג ותיק בשתי צורות.

צורה ראשונה, כל ביטוח באופן עקרוני מבוסס על רמת הסיכון שחברת הביטוח לוקחת כשהיא מבטחת את הלקוח שרוכש את הפוליסה. במקרה של נהג חדש, הסיכון הוא גבוה יותר מאחר ואין לו ניסיון ועל פי הנתונים, נהגים חדשים הרבה יותר מועדים לתאונות מאשר נהגים ותיקים.

לכן ביטוח נהג חדש יעלה יותר מאשר ביטוח נהג של נהג ותיק. זה נכון גם כשבוחנים מה ההבדל בין ביטוח מקיף לצד ג בשני המקרים. כלומר, נהג ותיק, סביר להניח ישלם פחות (בהנחה והוא לא היה מעורב בתאונות ולא הגיש תביעות לחברות ביטוח קודם לכן), לעומת נהג חדש שרמת הסיכון לבטח אותו גבוה יותר.

צורה שנייה להתייחס לביטוח היא במקרה שמדובר בביטוח משפחתי, אז במקרה של ביטוח מקיף נניח, מחשבים את הפוליסה על פי הנהג הצעיר, החדש. בשביל שזה יכיל את רמת הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה. במקרה שאין נהג כזה, אז באופן טבעי, הפוליסה תחושב על פי נהגים ותיקים במשפחה.

כמה עולה ביטוח נהג חדש

עלות הביטוח תיקבע, בין היתר על פי גיל הנהג. נציג כאן מספק דוגמאות של חברות ביטוח מובילות על פי דוגמאות של שני גילאים שונים.

ביטוח נהג חדש עד גיל 23 וחצי:

AIG – 2,261 שקל

מגדל – 1,917 שקל

שלמה ביטוח  – 1,757 שקל

כלל – 1,807 שקל

איילון – 2,040 שקל

ביטוח נהג חדש מעל גיל 23 וחצי:

AIG- 1,685 שקל

מגדל – 1,511 שקל

שלמה ביטוח – 1,330 שקל

כלל – 1,472 שקל

איילון – 1,531 שקל

חשוב להדגיש, ישנם משתנים מסוימים שיכולים לשנות את העלויות לכאן ולכאן. כמו כן, אפשר למצוא מסלולים מיוחדים שיפחיתו את העלויות, למשל, מסלול המאפשר נהיגה בימים ספציפיים או על פי קילומטרז'. זה יכול להתאים לחיילים שיוצאים מהבסיס רק בסופי שבוע ולא משתמשים ברכב באופן קבוע.

לפרטים ומידע נוסף צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

כתבות נוספות

לפרטים ומידע נוסף
צרו איתנו קשר